Zamračená T 478 1215 KŽC v Posázaví a na trati 238 neděle 3.4 2016

Stalo se již tradicí, že dvakrát do roka zorganizuje společnost Klub železničních cestovatelů tzv. Víkend s motoráčkem. Letos se tento víkend uskutečnil od 1.4. do 3.4. 2016 a cílem se stala Jemnice, která je na železniční trati z Moravských Budějovic konečnou stanicí. Bohužel tato trat je bez pravidelné osobní dopravy.

Souprava tří vozů, sestavená ze dvou vozů řady B a jednoho vozu Bds natřené v retro-zeleném nátěru vezla" Zamračená" T 478.1215. Celá souprava včetně Zamračené patří společnosti KŽC.Vlak svojí cestu zahájil v pátek 1.4. dopoledne ve středočeských Úvalech a dále projel přes Vysočinu do Křižanova, odtud lokálkou přes Studenec do Třebíče. Zde měli cestující možnost navštívit minipivovar Urban a v podvečer odjel zvláštní vlak přes Okřišky a Moravské Budějovice do Jemnice. Zde byla naše i zahraniční klientela zážitkového vlaku ubytována na dva dny a proběhl zde kulturně společenský program.

V sobotu byl pro cestující naplánován výlet vlakem z Jemnice do Znojma a v podvečer zpět. Ve Znojmě proběhla prohlídka města a návštěva pivovaru spojená s ochutnávkou piva .
V neděli ráno se vydal zážitkový vlak na zpáteční cestu z Jemnice přes Havlíčkův Brod se zajížďkou do Rozsochatce do Světlé nad Sázavou a po legendárním tzv. "Horním Posázavském Pacifiku" do Čerčan. Akce byla ukončena v Praze.
Právě tato jízda po trati 212 se stala velkým lákadlem pro příznivce železnice, protože v osmdesátých a na začátku devadesátých let minulého století jezdily o víkendech podobné soupravy po trati 212  přezdívané "Rekreáky" ze Světlé přes Čerčany do Prahy.

Český Šternberk
Český Šternberk
Český Šternberk
Český Šternberk
Rozsochatec
Rozsochatec
Vilémovice
Vilémovice
Vlastějovice
Vlastějovice
Vlastějovice
Vlastějovice
21.04.2016 11:04:22
ckvitmar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one