Rub a líc nových čekáren na trati 210

Pecerady
Pecerady
Pecerady
Pecerady
Poříčí nad Sázavou
Poříčí nad Sázavou
Poříčí nad Sázavou A
Poříčí nad Sázavou A
Poříčí nad Sázavou B
Poříčí nad Sázavou B

V nedávné době jsme se dočkali nových čekáren na vlakových zastávkách Pecerady a Poříčí nad Sázavou, které leží na trati 210 zvané ,,Posázavský Pacifik". V Poříčí konečně našla uplatnění stavba veřejných záchodků. K původnímu účelu stavba nikdy nesloužila a tak byla přebudována na čekárnu. Kdysi honosná původní budova (foto A a B), v které se nacházel služební byt a prodávaly se jízdenky, poskytovala zázemí cestujícím čekajících na vlak v létě i v zimě. Přes zimu bývala částečně i vytápěná a v létě poskytovala stín. Protože byla neustále přítomna obsluha pokladny, nikdo si nedovolil ničit a odnášet zařízení čekárny.
Zato její dnešní stav působí značně žalostně. Střešní krytinu odnesli neznámí lapkové, elektroinstalaci také,  z oken již dávno vytlučené sklo nahrazovala prkna, která také někdo vytrhal. Uvnitř se hromadí odpadky, na fasádě jsou vyryté a nasprejované nápisy, často i velmi vulgární. Uprostřed obce nevypadá tato ruina moc reprezentativně. Vzhledem k tomu, že vlaková zastávka se nám hodně změnila k lepšímu - nové lavičky, pravidelná údržba zeleně a nová čekárna, doufáme, že se i stav budovy v blízké době začne řešit.
V sousedních Peceradech je taktéž nově vybudovaná čekárna. Dle tradice je celodřevěná, uvnitř s lavičkou poskytuje ochranu před nepřízní počasí. Jedinou vadou na kráse je absence jakéhokoliv osvětlení v nočních hodinách, neboť zastávka leží opuštěná v polích a zejména ženám je večerní čekání na vlak a vystupování do neznámých temnot docela nepříjemné. Doufáme, že i toto by se mohlo zlepšit.

28.03.2013 17:14:31
ckvitmar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one