Motorová nostalgie v podhůří Brd sobota 10.9 2016

V sobotu 10. 9. 2016 se uskutečnily pod hřebenem Brd dvě zajímavé železniční akce, na kterých měly původně vyjet na čele vlaků parní lokomotivy, ale z důvodu sucha, a na začátek září extrémně vysokých teplot, vyjely motorové lokomotivy.
 První zajímavá akce byl regionální Den železnice v Příbrami,  v jehož rámci byl vypraven zvláštní vlak ze Zdic přes Příbram do Březnice a v podvečer zpět. V čele soupravy patrových zelených vozů Bpjo se představil kvůli suchu "Luženský Brejlovec" T478.3101. V Příbrami, krom výstavy a kulturně společenského programu, byly vypraveny i vyhlídkové vlaky na vlečku kovohutí Příbram. Pro návštěvníky oslav byl s Brejlovcem a patrovou jednotkou vypraven vlak Příbram-Březnice a zpět.
Druhou zajímavou akcí bylo vypravení zvláštního vlaku se soupravou vozů Ce z Prahy do Dobříše na Svatováclavské slavnosti. Místo vršovického Čtyřkoláku se představila v plné kráse "Zamračená" T478.1008. Její nádherný bublavý zvuk si cestující a příznivci železnice mohli vychutnat i v odpolední vložené jízdě z Dobříše do Malé Hraštice a zpět.

Malá Hraštice
Malá Hraštice
Nová Ves pod Pleší
Nová Ves pod Pleší
Nová Ves pod Pleší
Nová Ves pod Pleší
Ostrov u Tochovic
Ostrov u Tochovic
Zdice
Zdice
03.10.2016 10:52:47
ckvitmar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one