Mikulášský vlak Posázavského Pacifiku 6.12 2014 a Německý parní vlak společnosti Flügelradtouristik neděle 7.12 2014

V sobotu 6. prosince zorganizovala společnost Posázavský Pacifik zvláštní Mikulášský vlak. Tento vlak vyjel po poledni z Benešova u Prahy přes Vlašim do Trhového Štěpánova a v podvečer zpět. Soupravu tří  vozů 020 Bix  a služebního vozu Da-k společnosti Posázavský Pacifik vezl ,,Malý Hektor" T 435 003. Cestou procházel vlakem Mikuláš se svojí družinou a dětem rozdával drobné dárky. Během jízdy a při pobytech ve Vlašimi a v Trhovém Štěpánově fungoval prodej občerstvení v Barovém voze a prodej svařeného vína, pro děti byl připraven bohatý zábavně sportovní program např. skákání v pytli či sekání brambor na špalku. Jedinou vadou na kráse mikulášského sobotního dne bylo zamračené, mírně deštivé, dušičkové počasí.

 

V neděli 7.12. 2014 Prahou projíždělo několik zvláštních Mikulášských vlaků. Vlaky Českých drah jezdili se Šlechtičnou 475 179 v okolí stanice Praha Bráník na nejstrmější železniční trati v Praze. Tato trať číslo 122 ožívá každý víkend pravidelným produktem společnosti KŽC Doprava tzv. ,,Pražským motoráčkem" jedoucím celkem čtyřmi páry vlaků během celého dne mezi Prahou Hl.n a Prahou Zličínem. Tyto vlaky vozil v neděli 7.12. motorový vůz M 262 1117 přezdívaný ,,Kredenc".

Tento den přivítala trať 122 vzácnou návštěvu, protože německá společnost Flügelradtouristik vypravila zvláštní parní vlak z německých měst Dresden a Pirna do Prahy. Na čele soupravy starých německých vozů jela německá parní lokomotiva  35 1097-1. Tento vlak po dojezdu do Prahy pokračoval pražským semeringem přes Hostivice a Rudnou u Prahy zpět Prokopským údolím do Prahy, odkud se vydal večer zpět do Drážďan. Společnost  Flügelradtouristik pořádá každým rokem výlet pro německé  turisty na vánoční pražské trhy a letos poprvé přidala tuto okružní cestu. Řada železničních příznivců si nenechala uniknout možnost vyfotit německou parní lokomotivu na tratích v okolí Prahy.

 
čert
čert
Struhařov
Struhařov
Trhový Štěpánov
Trhový Štěpánov
Trhový Štěpánov
Trhový Štěpánov
Praha Žvahov
Praha Žvahov
Praha Žvahov
Praha Žvahov
Rudná u Prahy
Rudná u Prahy
16.12.2014 10:49:13
ckvitmar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one