Letní železniční nostalgie 2014 v Posázaví

V sobotu 24.5. vyjel parní vlak na legendární trať tzv. Posázavský pacifik. Vlak byl vypraven u příležitosti konání folkového festivalu v Pikovicích a zahájení výstavní sezony ve Vojenském muzeu v Lešanech. Vlak vyjel z Prahy Braníka přes Čerčany a Benešov u Prahy do Postupic a odpoledne zpět. Z Postupic si mohli cestující udělat malý výlet na zámek Jemniště.
Další příležitost svést se parním vlakem na zámek Jemniště, budou mít návštěvníci v sobotu  30.8.2014.
Můžete se těšit na parní vlaky z Prahy přes Jílové u Prahy a Čerčany do Ledečka v sobotu 28.6. a pak 5.7. a 16.8. až do Kácova pří konání kulturních a společenských akcí, při poutích v Sázavě i Kácově. Při každých jízdách v Posázaví se představuje na čele soupravy vozů Ce parní lokomotiva 434 2186 z roku 1917 zvaná ,,Čtyřkolák" v soupravě je zařazen i bufetový vůz s prodejem občerstvení a upomínkových předmětů.

 

V sobotu 14.6. se ve Velkých Popovicích konal již 22. ročník pivních slavností - Den kozla. Od 9 hodin od rána probíhal různý kulturní a společenský program i ukázky starých řemesel a návštěvnický okruh a prohlídka pivovaru. Z důvodu špatného stavu místní vlečky, která vedla ze stanice Strančice do pivovaru ve Velkých Popovicích se návštěvníci oslav museli dopravovat z železniční stanice Strančice do Velkých Popovic kyvadlovými autobusy. V minulých ročnících jezdil vždy parní vlak ze Strančic do Velkých Popovic na nádvoří pivovaru. Je velká škoda, že není zájem připravovat pivní mok a suroviny sloužící k výrobě piva po železnici až do pivovaru, a vítězí tak kamionová doprava .
Při těchto oslavách vyjely během celého dne na trať 221 zvláštní parní vlaky z Prahy i Benešova u Prahy do Strančic. Na čele soupravy vozů řady Bai a Ce se v plné kráse představila parní lokomotiva 475 179 zvaná ,,Šlechtična".

Bedrč
Bedrč
Bedrč
Bedrč
Kamenný Přívoz
Kamenný Přívoz
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Poříčí nad Sázavou - Svárov
Odranec
Odranec
08.08.2014 11:08:19
ckvitmar
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one